JEST DOBRZE

Wpis

sobota, 06 lipca 2013

piramida lęku

Nie wiem czy też tak macie, ale ja gdy doznaję najbardziej nawet nieprzyjemnego wglądu, odczuwam jednocześnie fantastyczne uczucie ulgi.

Bo dla mnie to nieprzyjemne i bolesne, gdy okazuje się jak bardzo jestem nieświadomy, ale i bardzo ważne, że po uświadomieniu odzyskuję grunt pod stopami i jednocześnie wolność.

Prawda leczy.

Tyle wstęp, a teraz o lęku.

Zawsze, gdy czujesz lęk jest to najprawdopodobniej zakamuflowana złość.

Zawsze, gdy czujesz złość, jest to najprawdopodobniej zakamuflowane poczucie winy.

Zawsze, gdy masz poczucie winy, jest to najprawdopodobniej zakamuflowane poczucie krzywdy.

I wreszcie zawsze, gdy czujesz się skrzywdzony, jest to najprawdopodobniej nic więcej jak tylko neurotyczne lub narcystyczne zniekształcenie rzeczywistości - nikt Cię nie krzywdzi, tylko Ty sam. Ego, ego i jeszcze raz ego. Tak to wygląda.

W moim przypadku odkryłem, że zakłamanie sięga absolutnego zenitu i na szczycie piramidy nie odczuwam lęku, tylko zadowolenie i zachwyt światem i samym sobą.

Ale nie jestem szczęśliwy naprawdę.

Naprawdę jestem przerażony, że nie jestem szczęśliwy, więc tak naprawdę, to jestem zły, że nie jest tak jak ja chcę by było.

Czyli mam poczucie winy, że oczekuję od innych czegoś czego oni wcale nie chcą mi dawać, co z kolei oznacza, że wcale nie czuję się winny, tylko skrzywdzony, że nie zgadzają się na to, czego od nich oczekuję.

A pod poczuciem krzywdy wiemy już, że nie ma nic, poza moim narcyzmem i oczekiwaniem pokłonów, zachwytów i zaspakajaniem wszystkich moich potrzeb.

Przykład:

Czy jestem zadowolony z mojego życia seksualnego?

Jestem.

I to jest pierwsze kłamstwo.

Nie jestem, ale boję się do tego przyznać.

Dlaczego? Bo jestem zły, że żona nie kocha mnie tak bardzo, by wręcz zachęcać mnie do sypiania z kim tylko będę miał ochotę (i kto w dodatku będzie jeszcze miał też ochotę i na mnie).

Pod tą złością jest oczywiście poczucie winy, że w ogóle coś takiego jak seks z innymi kobietami krąży nieustannie pod moją czaszką, a pod tym poczuciem winy jest oczywiście poczucie krzywdy - dlaczego, do jasnej cholery, tak idiotycznie to sobie urządziliśmy, że to co najbardziej naturalne pod słońcem uważamy za coś niewłaściwego, niemoralnego i wstydliwego!

Jak to co naturalne,przyjemne, powszechne i oczywiste może być złe?! Dlaczego pozwalamy, by taki absurd rządził naszym życiem?!

A pod tym świętym oburzeniem jest oczywiście neurotyczne pragnienie, żeby ktoś coś zmienił za mnie.

Żeby księża, nauczyciele, rodzice i równie zakłamani i pełni hipokryzji jak i wszyscy pozostali, politycy, ogłosili nagle zmianę polityki firmy i zaczęli propagować uczciwość, radość, witalność oraz przecudowną seksualność zamiast wciskania kitu.

Niedawno wyczytałem świetne zdanie z Platona, że dobrzy ludzie nie potrzebują praw, ponieważ i bez nich postępują uczciwie, a niedobrzy zawsze znajdą sposób, by obejść każde prawo i postępować niegodziwie.

To logiczne, prawda?

Ale też z tego właśnie powodu potrzeba olbrzymiej odwagi, żeby zobaczyć w jakim tkwimy bagnie. Miłego, naprawdę miłego, weekendu i całej reszty Waszego życia. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
bartoszemwrona
Czas publikacji:
sobota, 06 lipca 2013 11:14

Polecane wpisy

 • no i długo nie wytrzymałem :)

  serdecznie zapraszam do nowej dziupli, z której będę teraz nadawał: http://superwizjajestdobrze.blogspot.com/ i pozdrawiam weekendowo bw

 • Warsztaty z Jestdobrzyzmu. Skalanka 2013 komunikat 2 i 1/2

   przypominam, że chatka studencka oferuje luksusowe noclegi w standardzie chatki studenckiej. proszę zatem o zabranie śpiworów i w ogóle wszystkiego, co

 • SKALANKA, II komunikat

   JEST DOBRZE, SKALANKA 2013, 14-15 WRZEŚNIA, WARSZTAT OTWARCIA, II KOMUNIKAT Drodzy Jestdobrzyści, przypominam, że spotykamy się na Skalance, chatce stu

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość Wykastrowany Jelen napisał(a) z *.play-internet.pl komentarz datowany na 2013/07/06 11:59:42:

  O kurwa ! naprawde miłego,miłego weekendu i reszty życia o ile przeżyjesz.......

 • Gość JolantaSZ napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2013/07/06 14:43:34:

  Czy to temat na rybkę, żeby podnieść "oglądalność" ;-)
  z seksem jak z wszystkim innym - Platon miał rację

 • Gość Wykastrowany Jelen napisał(a) z *.play-internet.pl komentarz datowany na 2013/07/06 15:12:00:

  Teraz to juz niema wyjscia musi powiedziec ze chciał podniesc "oglądalnosc" :D no chyba ze chciał wystapic u Kuby Wojewódzkiego :D

 • Gość oburzony napisał(a) z *.adsl.inetia.pl komentarz datowany na 2013/07/06 18:57:19:

  Nie no, ten wpis to jakaś prowokacja! I imieniu porządnych obywateli naszego katolickiego kraju kategorycznie opowiadam się za chemiczną kastracją blogującego oraz umieszczeniu go w szpitalu psychiatrycznym co najmniej do osiągniecia przez niego wieku emerytalnego. (Nie-)Normalnie mu się jakiś syndrom Marcinkiewicza włączył, nawet z gęby podobny troche. I jeszcze żona ma mu na to wszystkie bezeństwa pozwalać, jak byś się czuł jakby ona tak na lewo i prawo, co łobuzie jeden? Czekaj czekaj, jak tylko wygramy następne wybory to pogadamy inaczej...

 • bartoszemwrona napisał(a) komentarz datowany na 2013/07/06 23:31:13:

  Wykastrowany Jeleń: jeszcze żyję. tak donoszę, z kronikarskiego obowiązku, bo niby dlaczego miałbym nie żyć?!

  JolantaSz: oglądalność faktycznie trochę wzrosła, ale nie za bardzo :D i świadomie nie było mym celem, ani sobie mnożyć, ani odstraszać Czytelników, a nieświadomie, to pewnie chciałem i przyciągać i odstraszać naraz :D narcyzm to jest straszna przypadłość :DDDD

  oburzony: no tu mam pasztet! nie bardzo kumam - to ironicznie, czy na serio?
  bo jak ironicznie - to to podobieństwo "z gęby do Marcinkiewicza" jakoś tak nieuprzejmie zabrzmiało... a jak to na poważnie - to wtedy nie mam uwag.

  pozdrawiam serdecznie

 • Gość zołza napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2013/07/07 01:45:21:

  panie doktorze Wrona czy żona to czyta ? Ja po takiej szczerości nieżle dałabym facetowi w kość , powolutku i w białych rękawiczkach .

 • thegoldfish napisał(a) komentarz datowany na 2013/07/07 02:04:56:

  Mam nadzieję, że w grę wchodzi też sex z rybami! Jak żona pobłogosławi.
  Jeleń ma szczęście, dzięki kastracji nie ma ochoty na instynktowny, zwierzęcy sex i nie ma poczucia winy. Chyba jest tylko jedno rozwiązanie Panie Wrona -uciąć sobie członka.
  Fajny wpis. Pozdro

 • Gość kyku napisał(a) z *.adsl.inetia.pl komentarz datowany na 2013/07/07 09:57:12:

  Kiedyś przeczytałem w jednej mądrej książce, że nikt nie chce żebyś robił to czego chcesz bo na ziemi zamiast obecnego piekła pojawił by się niezły burdel :-)

 • Gość Wykastrowany Jelen napisał(a) z *.play-internet.pl komentarz datowany na 2013/07/07 11:00:37:

  Mam na instynktowny,zwierzecy ale tez na namietny Rybciu.....

 • Gość Nowy napisał(a) z *.197-178.cust.bluewin.ch komentarz datowany na 2013/07/07 15:31:44:

  www.energyhealingstrategies.com/power-vs-force-by-david-hawkins-and-the-levels-of-consciousness/

  Mapa świadomości doktora Davida R Hawkinsa, dostępna w polskim tłumaczeniu w książce "siła czy moc". Emocja skalibrowane i ustawione w hierarchii pod względem wysokosci wibracji. Polecam.

 • bartoszemwrona napisał(a) komentarz datowany na 2013/07/07 16:12:42:

  Nowy: fajne :) dzięki

 • anemi2 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/15 16:53:59:

  Jezus Maria Pan pożąda, przyznaje się, i to wielu kobiet. Zdaje się że to prowokacja. wzywa Pan do rewolucji, pochodu dzieci kwiatów, otwartych związków. Ruszaj kto może na barykady za wolności słowem.

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny


Bartosz Wrona

Opcje Bloxa